Kosmetický salon Kafková

Renáta Kafková, DiS.

NATINUEL

Italská profesionální kosmetika

Pokud si představíme pod pojmem kosmetika „vše, čím pečujeme z vnějšku o krásu našeho těla“, pak NATINUEL NENÍ JEN KOSMETIKA. Dermoestetická značka NATINUEL italské společnosti COMIDERMA, která byla na trh uvedena teprve v roce 2008, překonává toto zastaralé pojetí a přichází se zcela novým konceptem v péči o pleť založeným na odborném výzkumu.

 

Věda aplikovaná v kosmetice

natinuel - kosmeticka značka Molekulární bioceutika NATINUEL představují evoluci na poli neinvazivního ošetření pleti. Jedná se o produkty vysoké dermatologické aktivity, na jejichž výrobu jsou kladeny mnohem větší nároky než u běžných kosmetických produktů. Obsahují výhradně látky vysoké koncentrace v přesně definovaném množství a složení, u nichž byla vědecky prokázána účinnost. Zjednodušeně řečeno, bioceutika NATINUEL neobsahují nic, co vaše kůže nepotřebuje, přičemž svým složením pracují do hloubky až na úroveň dermis. NATINUEL představuje ideální spojení léčebné a estetické péče o pleť.

 

Vědecký základ přípravků

kosmetika Na počátku stála idea vědeckého týmu Comiderma Research vytvořit skutečně funkční, synergicky pracující a navzájem kompatibilní přípravky, které by ženám zpřístupnily krásnou pleť a dokázaly ji uchovat i s přibývajícím věkem. Z několikaletého výzkumu, jenž se opírá o jména uznávaných konzultantů s dlouholetou zkušeností na poli estetické dermatologie Dr.Guido Capparé, Prof. Maurizio Ceccarelli, profesorka Laura Solovastru, Pharm. Dr. Stefan Piergallini a spoluprací s mnoha význačnými univerzitami, tak vzešlo několik produktových řad molekulárních bioceutik pro domácí i salónní péči, které se nezakládají na moderních trendech, ale striktně na vědeckém základu.

Zatímco hlavním cílem většiny kosmetických společností bývá „boj se stárnutím“, NATINUEL je značka, která se stářím bojovat nemusí. A stejně tak ženy, které svou pleť pravidelně ošetřují dermoestetickými produkty NATINUEL. Molekulární bioceutika, jež stojí za kvalitou této značky, výrazně prodlužují biologický život kožních buněk a podporují jejich aktivitu. Zároveň chrání pokožku před poškozením UV zářením a neutralizují volné radikály, které způsobují oxidaci kožních buněk. Udržují tak biologický věk ženy na co možná nejnižší hranici s minimálním zhoršením projevů stárnutí v čase. Výsledkem je mladistvý vzhled a skutečně zdravá pěstěná pokožka. Značka NATINUEL tak klientkám nabízí zcela ojedinělou komplexní péči pro pleť.

Tipy a doporučení kosmetické péče

Jak správně pečovat o svoji pleť?
Nejdůležitější pravidlo je ukryto v pečlivém výběru přípravků. Nelze očekávat, že jediný krém napraví vše, co bylo dlouhodobě zanedbáno a je tedy zbytečné bezhlavě utrácet za tzv. zázračné přípravky, jejichž účinek je přinejmenším sporný. V žádném případě bychom neměli neuváženě kombinovat přípravky různých firem, aniž bychom znali jejich efekt, poněvadž právě takové chování vede mnohdy k trvalému a nenapravitelnému poškození kůže, které se může projevit ihned nebo až za několik let.
Doporučené kombinace přípravků jednotlivých řad
Pleťové přípravky pro ošetření obličeje, krku a dekoltu je možné kombinovat při dodržení základních pravidel použití přípravků. Jednotlivé řady výrobků by na sebe měly vzájemně navazovat svým základem a především účinnými látkami. Proto je vhodné používat zejména výrobky jedné řady, případně je kombinovat s řadou stejného výrobce. Nedoporučuje se kombinovat přípravky od několika výrobců současně z důvodu naprosté odlišnosti složení. Pamatujte, že nevhodná kombinace kosmetických produktů může vyvolat kožní reakci!
Základ zdravé pleti

Snad každá žena bude souhlasit, že čistá pleť je stavebním kamenem krásné a zdravé pokožky, přesto mnohdy v tomto směru chybujeme. Pečující rituál zanedbáváme, neprovádíme jej důkladně, nebo se spokojíme jen s odlíčením. Nevyčištěná pleť rychleji stárne, je zašedlá a působí unaveně.

Důkladné čištění je základem péče o každý typ pleti bez ohledu na to, zda se líčíte, nebo ne. Den co den, ráno i večer, je absolutní nutností tvář, krk a dekolt zbavit nejen zbytků make-upu (odličování), ale i prachu a všech dalších nečistot včetně mazu a potu, který pokožka přirozeně produkuje (čištění) .Konkrétní podoba čištění pokožky se bude lišit podle denní doby a specifických potřeb a stavu vaší pleti. Jedině perfektně vyčištěná pleť bude moci dýchat, a zároveň se do ní dobře vstřebají všechny účinné látky obsažené v pečujících produktech.

NATINUEL na ochranu hydrolipidového filmu a hydrataci kůže používá na důkladné umytí a hluboké čištění pleti čistící mléko bez SLS-SLES (sodium laureath sulfate ničí při dlouhodobém denním užívání hydrolipidový film, NATINUEL je první řada, která od roku 2007 nabízí produkty k denní péči výhradně bez těchto látek). Jemné tenzidy byly propojeny s biofunkčními látkami, aby bylo podpořeno nenásilné vylučování buněčných zbytků a nečistot bez změny povrchového hydrolipidového filmu. Neporušenost této vrstvy je zásadním požadavkem pro uchování zdravé pleti.

Pro dosažení maximálních výsledků je potřeba pečlivě zvolit přípravky respektující biologické funkce kůže v dlouhodobém horizontu jejich používání. Při domácím ošetření pleti dodržujte jednoduché pravidlo tří kroků aplikace:

  1. Dokonalé odlíčení
  2. Dokonalé očištění (příprava pleti pro průnik aktivních látek)
  3. Aplikace séra či krému